Otomotiv Devi Ford Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Otomotiv Devi Ford Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Otomotiv sektöründe söz sahibi olan ve birçok araştırma geliştirme çalışması yapan Ford kripto para ile ilgili yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Amerikan otomobil üreticisi, patent kurumuna trafik sıkışıklığı ile ilgili yeni bir aparat geliştirdiği için başvuru yaptığı öğrenildi.  Yapılacak olan bu aparat sayesinde trafik sıkışıklığının en aza indirilmesi ve araçlar arasında kripto para aktarımı yapılması hedefleniyor.

 

Aparat Sayesinde Kripto Para Aktarımı Sağlanacak

Ford’un gerçekleştirdiği başvurunun detaylarında dikkat çeken bazı noktalar bulunuyor. Yapılan açıklama da öncelikle trafik sıkışıklığının asıl sebebi olarak psikolojik odaklanma sorunlarına değiniliyor. Yapılacak aparat sayesinde token alışverişi yapılmasına müsaade edilmesinin sağlanması hedefleniyor. CMMP olarak adlandırılan bu tokenlerin aktarımı sürücüler tarafından sağlanabilecek. Örnek verilecek olursa bir araç şeridinde seyahat ediyor, yan bağlantı yolundan ise bir araç ana yola girmeye çalışıyor olduğu varsayalım. Bu durumda eğer ana yoldaki araç diğer araca yol verirse kişisel olarak zamandan fedakârlık ettiği ve trafik akışını rahatlattığı için ödüllendirilecek ve diğer araçlardan token alacak.

Başka bir örnek ise token verme ile alakalı olarak karşımıza çıkıyor. Randevusuna geç kalan, acil işi olan veya bir an önce ulaşmak istediği noktaya gitmek isteyen sürücüler de token vererek yollarının açılmasını sağlayabiliyor olacak. Belirli token karşılığında araç dakikalar boyunca şeridinde sorunsuz hızlı bir şekilde ilerleyebilecek. Bu ise kripto paraların otomotiv sektörüne de katıldığını gösteriyor. Otomotiv devi Ford diğer markalara da bu alanda öncü olacak gibi gözüküyor.

İlgili Yazı:  Coinbase Dava Şoku Yaşıyor

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.