AST Coin (AirSwap) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

AST Coin (AirSwap) Nedir?

AirSwap, gizliliği ve güvenliği korumak amacıyla tasarlanmış merkezi olmayan bir borsa platformudur. AirSwap aracı platformları ortadan kaldırarak işlem ücreti alınmadan ticaret yapılabilen bir platform olmayı hedeflemektedir.

AirSwap, diğer borsalardan farklı olarak gizlilik, güvenlik ve kurumsal şeffaflık üzerine daha çok yoğunlaştığını iddia ediyor:

Güvenlik: Merkezi olmayan platform, kullanıcıyı ve mal varlıklarını korumak için büyük önem arz ediyor. Merkezi borsalar saldırılara maruz kalırken, AirSwap kullanıcıların kendi varlıklarının kontrolünde olmasını sağlar.

Gizlilik: Geleneksel borsa platformları merkezidir ve iki kişi arasındaki ticareti kolaylaştırmak için ücret alırlar. AirSwap eşler arası değer transfer teknolojisini mümkün kılarak “eşler arasında gizli ve güvenli alışverişi küresel olarak erişilebilir, uyuşmazlığın olmadığı bir değer ağı olarak geliştirmektedir.

Asıl olarak, Swap, geleneksel kripto ticaret platformlarına güçlü bir alternatif olmayı amaçlıyor. Swap protokolü, zincir dışı müzakere ve zincir içi çözüm özellikleri içermektedir. Protokolü kullanarak, taraflar birbirlerine token ticareti yapmak istediklerini bildirebilirler. Taraflar bağlandıktan sonra fiyatları ve alış emrini birbirlerine iletirler. Bu süreç boyunca taraflar doğrulama işlemi için bağımsız bir üçüncü taraftan fiyat talep edebilir.

Sonuç olarak Swap sahip olduğu protokol ile katılımcıların büyük paralar harcamadan, ölçeklenebilir, özel ve adil bir şekilde likiditeye erişebilmelerini amaçlıyor. Bu özellikleri ile ön plana çıkan AirSwap diğer borsa platformlarına göre çok sayıda yenilik içeriyor.

AST Coin (AirSwap) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz AST Coin için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden AST Coin almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir