BCPT Coin Nedir? “BlockMason Credit Protocol”

BCPT Coin Nedir? “BlockMason Credit Protocol”

Blok zinciri teknolojisi ekonominin geleceği için önemli bir konumda yer alıyor. Blok zincirini teknolojisi kullanıcıya sahip olduğu varlıklar üstünde daha büyük kontrol sağlıyor ve bunu güvenli bir şekilde yapıyor. Yapılan para transferleri blok zinciri ile daha güvenli bir hâle geliyor. Blok zincirinin uygulama alanları gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

 

BlockMason kredi sisteminin merkezi olmayan bir platforma taşınmasını amaçlamaktadır. Para birimlerini daha demokratik hâle getirmeyi amaçlayan platform, borçlu ile borç veren tarafı bir araya getirmeyi planlıyor.

Şirket ayrıca “Friend in Debt” isimli bir çözüm sunuyor. Böylece aynı blok zincirinde yer alan tanıdıklar arasında borç alışverişini sağlayan bir protokol oluşturuluyor. Şirket bu sayede blok zincirinin tüm üyeleri veya farklı Ethereum kimliğine sahip kişiler arasında mali etkileşim sağlayarak oldukça büyük bir yeniliğe imza atıyor.

Tek bir adresi bir kullanıcı kimliğine çözümleyerek işlev gören ENS platformunun aksine, BlockMason FoundationID sistemi çok sayıda kimlik protokolünü tek bir kullanıcı kimliğine dönüştürerek çalışır.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir