Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri Düşüş Yaşıyor

Bitcoin Neden Düşüyor?

Piyasadaki market hacmine göre en büyük 10 kripto para birimi bu sabah büyük düşüşler yaşadı. Bitcoin dışındaki diğer kripto paralar da değer kaybetmeye devam ediyor.

Bitcoin yaşadığı %11’lik düşüşle 12,000 dolar seviyelerine geriledi. Peki Bitcoin neden düşüyor?

Kripto para birimleri geçen yılki büyük yükseliş sonrasında 2018 yılına dengesiz bir şekilde başladı.

Güney Kore’den düzenleyici denetimlerin artması sektörü büyük ölçüde etkiledi. Ticaret platformu eToro’nun piyasa analisti Mati Greenspan, Japonya ve Güney Kore’den gelen azalan hacimlerin bu sabah yaşanan düşüşün sebebi olduğunu belirtti.

Bu pazarlardaki kripto fiyatları genelde ortalama fiyatların dünya çapında artmasına neden olan bir değer taşıyor.

Diğer Kripto Para Birimleri De Düşmeye Devam Ediyor

Greenspan, Business Insider’a verdiği demeçte, “Son birkaç gündür Japonya ve Güney Kore’de hacimler istikrarlı bir şekilde azalıyor.” “Bu sabah, bu iki önemli ülkenin toplam hacmi% 30’un altına düştü.”

ETX Capital’in analistlerinden Neil Wilson şunları söyledi: “Bitcoin er ya da geç piyasa düzenlenmesi ile karşı karşıya kalacak ve giderek artan bir şekilde bunun olacağının sinyallerini görüyoruz. Güney Kore’nin kripto para birimi ticaretini yasaklamak üzere çalışmalara başlaması ve Çin’in madenciliği yasaklaması bunun en büyük işareti. Son gelişmeler düzenlenmeye gidilmesi konusunda baskıya sebep oluyor.”

Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-yeon Çin’deki gelişmelere ek olarak, “Çin’in, kripto para birimleri üzerinden merkezi ticaret sağlayan platformlara erişimi engellemek amacıyla, döviz hizmetleri sunan web sitelerini ve mobil uygulamalarını hedeflediği söyleniyor. Hükümet kripto ticareti konusunda kesin bir yasak düşünüyor “dedi.

İngiltere’nin en önemli finansal danışmanlık kurumlarından olan deVere Group, kripto döviz alanında kendi uygulamalarını başlatma planları olduğunu açıkladı. DeVere Kripto, insanların, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere beş önemli kripto para birimini saklamasına, aktarmasına ve değiştirmesine izin verecek.

İlgili Yazı:  Ripple Neden Düşüyor? Düşüşün Ardındaki Etkenler

Bunları da beğenebilirsiniz...

1 Response

  1. Kemal Kaya dedi ki:

    BTC Dünyasına bu hafta adım attım, tam da düşüşteyken. Aldığım rakamndan da aşağı düştü ve zarardayım. Bakalım sonraki aylar ne gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.