Bitcoin Neden Düşüyor? Google Açıklama Yaptı!

Bitcoin Neden Düşüyor? Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Gün itibariyle kripto dünyası büyük bir darbe alarak düşüşler yaşadı. Bitcoin (BTC) 8000 doların altına düşerken, Ethereum (ETH) ise 600 dolara kadar gerileme yaşadı. Piyasadaki düşüşün sebebi olarak ise, Google’ın 2018 Haziran ayında uygulamaya başlayacağı kripto ile alakalı reklamları engelleme kararı gösteriliyor.

Karar ile ilgili CNBC sunucusu Jon Fortt’un attığı tweet oldukça dikkat çekti. CNBC sitesinde yer alan, Google’ın kripto reklam yasağı ile ilgili bir haberde, sitenin sağ tarafında bir kripto reklamı göze çarpıyor.

Bitcoin Neden Düşüyor?

BTC’nin fiyatı en son 6 Şubat tarihinde yüklü bir satış sonrası 8000 dolar değerine gerilemişti. BTC şu anda 24 saat içinde yaşanan %4.12’lik bir düşüşle 8185 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Neden Düşüyor?

Aynı şekilde Ethereum (ETH) da en son 6 Şubat tarihinde 600 dolara kadar gerilemişti. ETH şu anda %5.39’luk bir düşüşle 603 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA) da bu düşüşten büyük şekilde etkilendi. ADA %13’lük bir düşüşün ardından 0.18 dolardan işlem görüyor. ADA ilk defa böyle büyük bir darbe aldı.

Google’ın kripto reklam engelleme politikasına rağmen, kripto dünyası 14 Mart’ta bazı olumlu haberler aldı.

Mobil para gönderme uygulaması Square Cash, eyaletteki katı kripto düzenlemeleri nedeniyle önceden muaf tutulan Wyoming’deki kullanıcılar için bir BTC alım satım opsiyonu ekledi. Cash App, New York kullanıcılarına da BTC seçeneğini getirmek için BitLicense’a başvuruda bulundu.

P2P ödeme uygulaması olan Circle da, 46 eyalette kripto yatırım uygulaması olan Circle Invest’i piyasaya sürdüğünü açıkladı. Circle ayrıca uygulamayı New York’lulara getirmek için bir BitLicense başvurusunda bulunduklarını belirtti.

İlgili Yazı:  Bitcoin Alternatifi 7 Kripto Para Birimi

Ve son olarak, kripto benimseme hareketinde, yetişkin eğlence şirketi Playboy Enterprises, Vice Industry token’ı da dahil olmak üzere kriptoyu destekleyen bir çevrimiçi ödeme cüzdanı yaratılacağını açıkladı.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.