Coinbase Dava Şoku Yaşıyor

Coinbase Dava Şoku Yaşıyor

Amerikalı merkezli dijital varlık platformu Coinbase Inc, kullanıcılar tarafından açılan bir dizi dava ile sarsıldı. Kullanıcılardan biri, çalışanların içeriden aldıkları bilgi ile ticaret yaptıklarını iddia ederken diğeri ise şirketin, hesabı bulunmayan kullanıcılara kripto para aktarımını sağlamadığı suçlamalarında bulundu.

Coinbase ve diğer kripto girişimleri, hükümet yetkililerin daha sıkı kurallar koymaları ihtimali üzerine kendilerini meşrulaştırmak için kadrolarına uzman personeller ekliyorlar.

San Francisco federal mahkemesinde açılan davanın ilki, Coinbase’in Bitcoin Cash isimli kripto parayı alım satım listesine eklemesi üzerine gerçekleşti. Dava açan kullanıcı, çalışanların bu bilgiyi bir ay önceden edindiğini ve çalışanların Coinbase üzerinden alım-satım emri vererek diğer kullanıcılar için büyük dezavantaj oluşturduğunu iddia ediyor.

Coinbase Genel Sekreteri Brian Armstrong, 19 Aralık öncesinde Bitcoin Cash’in fiyatındaki artışın araştırılacağını ve iç politikaları ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir çalışanın sözleşmesinin feshedileceğini söylemişti.

1 Mart’ta görülen davaya göre “Bugüne kadar ne Armstrong ne de şirket, sözde soruşturma sonucunu açıklamadı”.

Diğer davada, iki kişi 2013’te Coinbase aracılığıyla kendilerine aktarılan Bitcoin’i alamadıklarını iddia ediyor. Şirketi fonlarını alıkoymakla suçlayan kullanıcılar, “binlerce” farklı kullanıcının aynı sorunu yaşadığını belirtiyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “Önceliğimiz her zaman müşterilerimizin güvenini kazanmak olmuştur” dedi. “Yatırım kararları almak ve platformumuzun bütünlüğünü korumak için kapsamlı bilgi sağlamak adına elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve kendimizi en yüksek davranış standartlarına uyarlıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir