DENT Coin Nedir? Gelecekte Ne Olabilir?

DENT Coin Nedir?

DENT Coin veya sadece DENT, dünyanın ilk mobil veri alışveriş şirketi olan DENT Wireless tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. DENT, küresel telekomünikasyon endüstrisinde büyük bir değişimi temsil etmektedir. 

Şirketin amacı, “insanların Ethereum blok zinciri aracılığıyla mobil veri almasını, satmasını ve bağışlamasını mümkün kılarak” global şirketlerin oluşturduğu tekeli zayıflatmaktır. DENT Coin oluşturulan bu pazarın merkezinde yer almakta ve veri marketi için evrensel bir para birimi olarak öne çıkmaktadır. 

Günümüzde mobil veri önemli bir gereklilik haline gelmiştir. DENT ekosistemi sayesinde kullanıcılar blok zincir tabanlı bir platformda, kullanmadıkları mobil verilerini alıp satmak ve bağışlamak için birbirlerine bağlanabilirler.

DENT’in Çözmek İstediği Sorunlar Nelerdir?

DENT, küresel telekomünikasyon endüstrisini daha verimli ve daha az maliyetli hale getirmeyi amaçlamaktadır. İşte DENT’in çözmeyi hedeflediği önemli sorunlardan bazıları:

Mobil Verinin Özgürlüğü

DENT Coin, mobil veri için dünya çapında para birimi olacak ve kullanıcılar veri alışverişinde telekomünikasyon sağlayıcılarına DENT Coin gönderecekler. DENT ayrıca, kullanıcıların birbirleri arasında mobil veri satın alma, satma ve bağışta bulunma özgürlüğüne sahip olduğu bir veri paylaşım platformu sağlayacaktır.

Uluslararası Dolaşım

DENT, telekom sağlayıcıları arasındaki yönlendirme maliyetleri gibi unsurların kaldırılmasını kolaylaştırmaktadır.

Mobil Veri Satın Almak İçin En İyi Fiyat

DENT, tüketiciler ve IoT cihazları için veri paketlerinin otomatik satın alımına izin verir. Kullanıcılar, çok fazla veya çok az veri satın almaktan endişe etmeden, bölgedeki en uygun operatöre göre en iyi fiyatı elde eder.

DENT Mobil Uygulaması

DENT ekosisteminin merkezini, iOS ve Android için kullanılabilen DENT mobil uygulaması oluşturmaktadır. Uygulama, DENT Coin için kullanılacak olan cüzdanı içerir ve diğer kullanıcılarla etkileşime geçmek için kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Diğer kullanıcılara veri paketi yollama veya bağışlama işlemleri mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır.

Dentcoin’in arkasında kim var?

Kurucu ve CEO olan Tero Katajainen liderliğinde girişimciler ve uzmanlar tarafından kurulan DENT’in temelleri 2014 yılında atılmıştır. 

Ekibin diğer kilit üyeleri arasında Mikko Linnamäki (Kurucu Ortak) ve Andee Vollmer (Kurucu Ortak) yer almaktadır.

Sonuç

Blok zinciri teknolojisinin mobil veri alanında daha önce görülmemiş olması sebebiyle DENT bu alanda bir ilki teşkil ediyor. DENT Coin, mobil veri dünyasını liberalize etmek için çabalayarak kullanıcılar arasında mobil veri alışverişini kolay bir hâle getiriyor. DENT iddialı bir proje olarak gözümüze çarpıyor ve gelecekte telekomünikasyon alanında köklü değişikliklere sahip olabilecek potansiyel taşıyor. 

DENT şu anda aşağıdaki ülkeler ve operatörler için ilk aşamada hizmet vermektedir.

Amerika Birleşik Devletleri: AT&T, Verizon
Hindistan: Airtel
Brezilya: Vivo, Claro
Meksika: America Movil ,Telefonica
Bangladeş: Robi, Grameen Phone, BanglaLink
Nijerya: MTN, Glo Mobile, Etisalat, Airtel
Sri Lanka: Hutch, Mobitell, Etisalat, Airtel
Umman: Ooredoo
İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir