GBX Nedir? Gibraltar Blockchain Exchange – Kripto Borsa Platformu

GBX Nedir?

Gibraltar Blockchain Exchange (GBX), piyasadaki mevcut borsaların çoğu özelliklerini barındıran bir ‘token’ borsasıdır. GBX kendisini “merkezi olmayan ve fikir birliği ilkeleri üzerine kurulu”, “dünyanın önde gelen kurumsal ‘token’ satış platformu” olarak tanımlıyor.

GBX ayrıca AB tarafından regüle edilmiş bir borsa olan Gibraltar Stock Exchange’in yan kuruluşudur. Gibraltar Stock Exchange 2015 yılında kuruldu ve önümüzdeki yıllarda ödeme ve hesap işlemleri için blok zinciri teknolojisini kullanmayı planladığını açıkladı.

Şirket, yeni Gibraltar Blockchain Exchange platformunu Ağustos 2017’de dünyaya tanıtmaya başladı. Şirket son birkaç aydır dünya çapında gerçekleşen blok zinciri konferanslarına katılmaya devam ediyor.

GBX diğer kripto borsalarından farklı bazı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

GBX Nasıl Çalışıyor?

Gibraltar Blokchain Exchange, geleneksel yatırımcılara daha çok hitap eden bir sistem yaratmayı amaçlıyor. GBX, menkul kıymetler borsası gibi çalışan bir kripto para borsası oluşturarak bu işlemi gerçekleştirecek. Şirket temel olarak “kripto dünyasına giriş yapmak için korku duyan yatırımcıyı güvende hissetirmeyi amaçlayan” bir platform oluşturmayı hedefliyor.

GBX’i diğerlerinden ayıran temel özellik, platforma yeni bir kripto para eklenmeden önce detaylı bir analizinin yapılması olacak. Platforma yeni bir ‘token’ eklenmeden önce GBX Alliance isimli grubun ‘token’ üzerinde fikir birliğine ulaşması gerekiyor.

Diğer önemli özellikler arasında beyaz listeleme prosedürleri ve yenilikçi bir sponsorluk rejimi yer alıyor. Yatırımcı havuzu yalnızca KYC/AML işlemlerinden başarıyla geçmiş kişilerden oluşacak. Bu özellikleriyle platform gelecekte önemli bir konumda yer alacak gibi görünüyor.

Ekosistem, plaftormda bulunan Rock Token veya RKT olarak adlandırılan para birimi etrafında çalışıyor.

Rock Token veya RKT, işlemler, listelemeler ve platformdaki diğer işlevler için tercih edilen para birimi olacak.

GBX ICO

GBX’in ICO süreci 7 Şubat tarihinde başlayacak ve 14 Şubat’a kadar devam edecek. ICO aşamasında 1 RKT = 0.1000 USD olarak işlem görecek. Şirket toplam olarak 27,000,000 USD toplamayı hedefliyor. Minimum 100 USD ile satışa katılmak mümkün olacak.

Arkasındaki Ekip

Ekibin kilit üyeleri arasında Nick Cowan (GSX Grubu ve GBX CEO’su) yer alıyor. GSX’nin kurucusu olan Cowan, Bear Stearns ve ING Bank gibi büyük firmalarda üst yönetim kademelerinde 35+ yıllık tecrübeye sahiptir.

Ekibin diğer kilit üyeleri arasında Philip Young (Grup Market Direktörü), William Rawley (Grup Hukuk Müşaviri) ve Adrian Hogg (Grup Finans Direktörü) yer alıyor.

Gibraltar Blockchain Exchange’in web sitesinde Kenetic Capital, PWC, BlockchainWorx ve Blockchain Lab gibi şirketlerle iş ortaklıkları olduğu belirtiliyor.


Daha fazla bilgi için:

GBX Resmi Web Sitesi: https://gbx.gi/

Telegram Grubu: https://t.me/GBXCommunity

Bitcointalk.org ANN/Bounty Başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2757831.0

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir