Gifto (GTO) Coin Nedir? Gelecekte Ne Olabilir?

Gifto (GTO) Nedir?

GIFTO dünya genelindeki içerik oluşturucuları için merkezi olmayan bir hediyeleşme sistemi oluşturmayı amaçlayan bir “blok zinciri” platformudur. Ayrıca Facebook, YouTube ve Instagram gibi içerik yayınlama siteleri ile uyumlu bir protokole sahiptir. GIFTO özelleştirilmiş hediyelerin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için Ethereum blok zincirinde çalışmaktadır.

Asya’da önde gelen bir eğlence şirketi olan Uplive tarafından test edilen GIFTO’nun amacı dünya üzerindeki içerik üreticilerinin hayranları tarafından özelleştirilmiş hediyeler almalarını sağlamaktır. GIFTO platformdaki her hediyenin nitelik açısından birbirinden farklı olduğuna ve bunun da hediye alışverişini eğlenceli kıldığına inanmaktadır.

Gitfo Neyi Amaçlıyor?

GIFTO’nun en önemli yanı her sanal hediyeyi paylaşım platformlarından bağımsız hâle getirmesi ve merkezi bir sistem tarafından kontrol edilmemesidir. GIFTO kullanıcıları hediyelerini Ethereum blok zinciri üzerinden “akıllı sözleşme” aracılığıyla iletmektedir.

Günümüzde içerik oluşturucuları gelir elde edebilmek için büyük ölçüde yayıncılık platformlarına ve reklamverenlere bağımlıdır. GIFTO temel olarak bu bağımlılığı yok etmeyi hedeflemektedir. Platformda bulunan GIFTO Coin sanal hediyelerin alışverişi için tek para birimi olacaktır. Coinler Ethereum blok zincirinde ERC20 olarak yer alacak ve kullanıcılar sanal hediyelerini yaratmak için bu coinleri kullanacak.

Gelecekte Ne Olabilir?

Sosyal medyanın ve çevrimiçi yayıncılık platformlarının ortaya çıkışı ile dünya üzerindeki herkes içerik oluşturabilir ve büyük bir hayran kitlesine ulaşabilir hâle gelmiştir. Ancak bu platformlardan elde edilen gelirin büyük bir kısmı reklamverenlere gitmekte ve bu da tüm süreci merkezileştirmektedir. Sonuç olarak üretilen bu içeriğin üreticileri ve tüketicileri bu içerikten elde edilen gelir konusunda önemli kararlar alma konusunda neredeyse yok sayılmaktadırlar.

GIFTO içerik oluşturucularının yaptıkları iş karşılığında sanal hediyeler ve varlıklar ile gelir elde edebileceği fikri üzerine kurulmuştur. Çevrimici “gaming” sektöründe denenen protokol bu alanda başarılı olmuştur. GIFTO aynı başarının içerik oluşturucuları için de gerçekleştirilmesini hedeflemektedir. Altmış binden fazla içerik oluşturucusuna aylık milyonlarca dolar gelir sağlamayı başarabilen Uplive şirketi bu fikrin başarılı olacağına büyük ölçüde inanmaktadır.

Sonuç

Temel olarak amaç hedef kitle ile üretici arasında aracı bulunmadan üreticinin ödüllendirildiği bir platform oluşturmaktır. Bu şekilde para kazanma mekanizması iyileştirilerek dünya genelindeki içerik üreticilerinin hayran kitleleri ile kalıcı bir ilişki kurması hedeflenmektedir.

Uplive şirketi daha önce test edilen modelden yola çıkarak fikrin başarılı olacağına inanıyor. Şimdilik geriye kalan tek şey blok zinciri tabanlı bu platformu dünya ile buluşturabilmek.

Gifto (GTO) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz Gifto (GTO) için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden Gifto (GTO) almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


24 saat içinde %49’luk bir büyüme yaşayan Gifto (GTO) şu anda Binance üzerinde 0.93 dolar karşılığında işlem görüyor. (12 Ocak 2018)

İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir