ICX Coin Nedir? ICON: Kapsamlı Blok Zinciri Ağı Projesi

ICX Coin Nedir?

Dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini inşa etmeyi planlayan ICON projesi, blok zincirlerinin birbirleriyle olan etkileşim biçimini değiştirmeyi amaçlamaktadır.

ICON ağı üzerinde birlikte çalışan bir grup bağımsız blok zincir yer alıyor. ICON, farklı yönetim alanlarında bulunan bağımsız blok zincirleri arasında işlem yapılmasını mümkün kılıyor.

ICON, kendi ağında halihazırda “birçok saygın kurum” bulunduğunu iddia ediyor. Dünya üzerindeki herkes yeni bir blok zinciri projesi oluşturmak ve ağa katılmak için ICON’u kullanabilir.

ICON, Kore merkezli geliştiri ekibi tarafından kurulmuştur.

ICON Kullanım Alanları

ICON, e-ticaret, bankalar, hastaneler, menkul kıymet ticareti, sigorta ve hatta üniversiteler için potansiyel kullanım alanlarına sahiptir.

ICON ağı hâlihazırda tüm bu kurumlardan oluşan bir topluluk barındırıyor. Ağ, blok zinciri temelli kimlik ve ödeme uygulamaları da dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamaları içermektedir. ICON’un blok zinciri kimlik sistemi finansal güvenlik kuruluşları tarafından sağlanabilir, daha sonra diğer topluluklardaki doğrulama işlemleri için kullanılabilir.

Arkasındaki Ekip

ICON, KJ Eee, JH Kim, Jay Kim, Hoon Lee ve Min Kim’in önderliğinde kurulmuştur. Kore merkezli ekip, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanında geniş bir geçmişe sahiptir. Ayrıca bu ekibi destekleyen düzinelerce farklı ekip üyesi de bulunmaktadır.

ICON, Güney Koreli’li Blockchain çözüm şirketi olan The Loop ve önde gelen bir AI şirketi olan DAVinCI ile ICON projesini geliştirmek için ortaklık kurmuştur.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir