KNC Coin (Kyber Network) Nedir? “Daha Güvenli Bir Döviz Platformu”

KNC Coin (Kyber Network) Nedir?

Kyber Network, dijital varlıkların değiş tokuşunu ve dönüştürülmesini sağlayan yeni bir ekosistemdir. Kullanıcılara zengin ödeme API’leri sağlayan Kyber Network kullanıcıların herhangi bir token için sorunsuz bir şekilde ödeme almasını sağlamak amacıyla bünyesinde yeni bir cüzdan barındırmaktadır.

Kyber Network sağladığı işlevler sayesinde kullanıcıların dengesiz kripto para dünyasında risklerini hafifletmeyi amaçlıyor.

Kyber Network diğer dijital varlık döviz platformlarından farklı olarak blok zincir teknolojisine dayanıyor. Borsanın blok zincir üzerinde bulunması nedeniyle saldırganlar tarafından merkezi platformlara göre daha güvenli olacağı öngörülüyor. Platform aynı zamanda güvenilir ve şeffaf olması ile ön plana çıkıyor.

Platform internet üzerinden Mayıs 2017’de ilan edildi. Platform, blok zincir geliştiricileri Loi Luu ve Yaron Velner tarafından geliştirildi. Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin proje için danışman listesinde bulunuyor.

Diğer Döviz Platformlarından Farkı Nedir?

Kyber Network, diğer geleneksel döviz platformlarında bulunan özellikleri geliştirmeyi amaçlıyor. Kyber Network’ü Kraken, Poloniex, Shapeshift, Coinbase ve diğer popüler seçeneklerden farklı kılan şey nedir? İşte Kyber Network’un kendisini diğerlerinde farklı kılmayı amaçladığı kilit özelliklerden bazıları:

  • Daha düşük işlem maliyetleri
  • Güvenlik
  • Anlık işlemler
  • Açık zincir
  • Zincir üzerinde yapı
  • Saldırılara karşı güvenli

Diğer borsalar da yukarıdaki özelliklerden bazılarını bulunduruyor. Fakat, Kyber Network yukarıdaki özelliklerin hepsine sahip olan tek döviz platformu olduğunu iddia ediyor.

 

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir