Neblio (NEBL) Nedir? Geleceği Var Mı?

Blok zincir ağlarının gelişimi kuruluşundan bu yana her zamankinden daha hızlı bir şekilde artmaktadır. Blok zinciri platformları, şirketlerin yönetim kalitesini arttırmak ve büyümelerini sağlamak için kendilerine kullanım alanı buluyorlar. Bu teknolojiden yararlanan şirketler, geleneksel veritabanı mimarilerini kullanan şirketlere göre üstünlük sağlamaya başladılar. Fakat blok zinciri ağlarının bakım ve entegrasyon maliyetinin yüksek olması sebebiyle şirketler blok zinciri uygulamalarına geçiş yapmak için henüz çok hevesli değiller. Aynı zamanda geliştiriciler için var olan bazı kodlama engelleri de geçişi zorlaştırmaktadır.

Peki Neblio nedir ve bu duruma ne türk farklılıklar getirmektedir?

Neblio Nedir?

Neblio gibi yeni nesil blok zincir ağları, eski blok zinciri ağlarından büyük bir farkla ayrılarak blok zinciri marketine yer alan boşluğu doldurmayı hedeflemektedir. Temel amacı blok zinciri teknolojisi ile geliştirilen uygulamaların geliştirilmesi ve dağıtımını basit hâle getirmek olan Neblio, şirketler için önemli çözüm olanakları sunmaktadır.

Neblio, merkezi olmayan uygulamalar ve hizmetler oluşturmak için kullanılan bir blok zincir geliştirme platformudur. Birbirleri arasında bilgi alışverişi yapan düğümlerden oluşan ve eşler arası arası çalışan merkezi olmayan bir platforma sahiptir. Platformda yapılan tüm işlemler dağıtık bir deftere kaydedilir. Oluşturulan defterlerin kopyaları tüm düğümler tarafından tutulur, böylece bilgiler üzerinde değişiklik yapılması imkansız hale getirilir.

Neblio temel olarak dağıtık uygulamaların kurulması ve geliştirilmesi için oluşturulmuş bir geliştirici platformudur.

İş dünyasındaki beceri eksikliği ve zorluklar, blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesini ve benimsenmesini engellemektedir. Neblio Platformu, bu zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlayan bir platformdur.

Neblio’nun Geleceği

Neblio ağı diğer ağlara göre daha verimlidir. Ağda kullanılan proof-of-stake sistemi sayesinde çok güçlü donanımlara ihtiyaç duyulmadan mining yapılabilmektedir.

Kısa bir süre önce piyasaya sunulan Neblio istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Neblio’nun gelecekte önemli bir konuma sahip olacağına inanan insan sayısı hızla artıyor gibi görünüyor.

Neblio geliştirme ekibi küçük ama güven verici profesyonellerden oluşmaktadır.

Kurucusu olan Eddy Smith Georgia Institute of Technology’den mezun olmuş ve Capital ve Cisco’da çalışmıştır. Kurucu ortak olan Ann Jackson ise işletme faaliyetlerinden sorumludur ve HP’de farklı yönetim kademelerinde bulunmuştur. Ekibin pazarlama danışmanı olan Yuval Amar ise 12 yılı aşan pazarlama tecrübesiyle ekipte önemli bir rol oynamaktadır. Son olarak Riley Stockton ise ekibin geliştirici lideridir.

Şirketler Neblio’yu Nasıl Kullanacak?

Neblio blok zinciri ağındaki düğümler, her kaydın defterde doğru biçimde tutulmasından ve tüm ağda gerçek zamanlı olarak değiştirilmeden saklanmasından sorumludur. Neblio platformu, düğümlerin bir felâket veya kesinti durumunda kaybolması durumunda bile tüm verilerin güvende olmasını sağlamaktadır. Neblio’nun blok zinciri ağı etkinliği sağlama ve maliyeti düşürme alanında şirketler için büyük bir fayda sağlayacaktır.

Neblio Toplamda Küçük Bir Arz ve Dolaşıma Sahiptir

Toplam dolaşımdaki arz, kripto fiyatlarını belirleyen en önemli faktördür. Kripto para biriminin arzında meydana gelen artış değer kaybına sebep olmaktadır. Neblio yaptığı açıklamaya göre tüm paranın satışa çıkacağını ve satılmamış olanların daha sonra kaldırılacağını bildirmiştir.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir