Neonexchange (NEX) Nedir? “Yüksek Hacimli Kripto Borsası”

Neonexchange (NEX) Nedir?

NEO blok zincirini temel alan NEX platformu, yeni bir “çevrimiçi borsa platformu” olarak ön plana çıkıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, NEX ilk olarak NEO üzerinde piyasaya sürülecek ancak zaman ilerledikçe Ethereum blok zinciri de platforma destek olmak amacıyla ikincil bir zincir olarak kullanılacak.

NEX aşağıdaki temel özellikleri içermektedir:

1. UTXO tabanlı:

Ethereum, kullanıcılara ait tüm bakiye bilgilerini sayı formlarına dönüştürerek depolayan bir hesap modeli kullanmaktadır. Fakat NEO blok zincirinde, global varlıklar bir UTXO modeli kullanılarak gönderilir ve alınır, burada tüm işlemler güvenli kimlikler kullanılarak gerçekleştirilir.

2. Kolay Üçüncü Parti Etkileşimleri:

NEO blok zinciri ile birlikte dış kullanıcıların blok zincirinde gerçekleşen işlemleri doğrulaması daha kolay hâle gelir.

3. Akıllı Sözleşme Yürütme:

Ethereum blok zincirindeki tüm akıllı sözleşmeler verilen adresleri kullanarak birbirleriyle etkileşime girebilme kapasitesine sahiptir. Ancak NEO, “akıllı sözleşmeler arasındaki tüm çağrıların” önceden açıkça bildirildiği bir protokolden yararlanmaktadır.

4. Yeni Konsensüs Modeli:

NEO fikir birliği için dBFT protokolünü kullanmaktadır. Bu modelin “çok daha yüksek teorik işlem çıktısına” ulaşabildiği belirtilmektedir.

NEX (Neon Exchange’in kısaltması), “merkezi borsaların güvenlik özellikleriyle merkezi olmayan platformların gücünü bir araya getirmeyi amaçlayan “çevrimiçi borsa platformudur”.

NEX Token Satışı

NEX ICO aşaması 15 Nisan tarihinde başlıyor. Token satışı sırasında 1 NEX = 1 $ karşılığında işlem görecek. Şirket 25,000,000 $ toplamayı hedefliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsiniz...

2 Responses

  1. Mustafa dedi ki:

    Hocam selamlar forumlarda olsun twitter de olsun neonexchange hakkında çok fazla olumlu yorum yapılmış hype çok yüksek duruyor projenin pazarlaması çok başarılı, belki teknoloji kısmıda çok başarılı olacak ama benim anlamadığım şey bir borsa açmak için 25 milyon dolar toplamak çok büyük bir para değil mi hadi bunuda geçtim neo tabanlı olmasada eth tabanlı başka merkezsiz borsa açıldı ama hiçbiri binance vb. borsa hacmine veya büyüme ivmesine yaklaşamadı bile. Sizce neonexchange projesini diğer projelerden farklı kılan ne? sırf neo tabanlı diye insanlar kullanmaya başlar mı benim gördüğüm nerede hacim varsa insanlar oraya kayıyor sıfırdan bir borsanın tutması zor değil mi. Bunun yanısıra neonexchange projesinin büyük dezavantajlarından biriside icosu bittiginde proje geliştirme aşamasında binance,bittrex gibi borsalar kendilerine rakip göreceği için nex coini kendi marketlerine koymaz gibi geliyor bana bu konuda düşünceniz nelerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir