Nuls Coin Nedir? NULS – Özelleştirilebilir Modüler Blok Zinciri Altyapısı

Nuls Coin Nedir?

Küresel bir açık kaynak blok zinciri projesi olan Nuls, özelleştirilebilir bir modüler blok zinciri altyapı platformudur. Blok zinciri konusunda teknik engelleri ortadan kaldırmayı, geliştirme maliyetini düşürmeyi ve ticari dünyada blok zincir teknolojisinin kullanımını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

 

Nuls platformu blok zincirini ağ, hesap, defter, depolama, fikir birliği ve akıllı sözleşme gibi çeşitli modüllere böler. Her modül bağımsız olarak performans gösterir ve diğer modüllerdeki değişimi göz ardı edecek şekilde programlanır.

Nuls Nasıl Çalışır?

Nuls, uygulama geliştiricilerinin tanımlayabileceği ve çalıştırabileceği bir akıllı sözleşme sandığı (NulsVM) sunmaktadır. Buna ek olarak, Nuls, kullanıcıların kendi uygulama gereksinimlerine göre modül kitaplığından uygun modülleri birleştirerek kendi alt zincirlerini özelleştirmelerini sağlıyor. Nuls yüksek verimle birlikte kolay bir arayüze sahip olmayı ve çeşitli uygulamalara adapte olabilmeyi hedefliyor.

Projenin ana geliştiricisi olan Zhang Xing proje hakkında şu yorumları yapıyor: “Nuls’ü kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı olarak oluşturduk. Nuls sayesinde, ticari problemler için bir uygulama geliştirmek istediğiniz zaman kriptografi ve fikir birliği mekanizması gibi temel teknolojiler hakkında profesyonel olmanız gerekmiyor. Bu arada, alt zincirin verilerini gizlilik ihlali yapmaksızın denetlemek için çapraz zincir uzlaşma sistemini uyguluyoruz.”

NULS Token

NULS Token’ları platformda oluşturulan Nuls temelli uygulamaları desteklemek, uygulama giderlerine kaynak sağlamak, Nuls’un gelişimini desteklemek ve madenciler ve işlem ücretleri için kaynak oluşturmak üzere kullanılmaktadır.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

İlgili Yazı:  VIBE Coin (VIBE) Nedir? Ne İşe Yarar?

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.