OmiseGO (OMG) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

OmiseGO (OMG) Nedir?

OmiseGO, hem geleneksel hem de merkezi olmayan para birimleri için gerçek zamanlı, eşler arası değer değişimi ve ödeme servisleri sağlayan Ethereum tabanlı bir finansal teknolojidir. Mali katılımın sağlanması ve mevcut kurumların değiştirilmesi için tasarlanan OmiseGO, dijital cüzdan ve OmiseGO ağı aracılığıyla herkes tarafından erişilebilir hâle gelmeyi amaçlamaktadır.

OmiseGO (OMG) Ne İşe Yarar?

OmiseGO, ödeme işlemcileri ve finansal kurumlar arasındaki temel koordinasyon sorununu çözümlemeyi hedeflemektedir.

OmiseGO, yüksek hacimli ve düşük maliyetli halka açık bir blok zincirinde merkezi olmayan para birimleri ve varlık türleri arasında çalışan yeni nesil bir değer transfer hizmeti sunar.

Ethereum ağına bağlı olan OmiseGO sayesinde, havale, bordro mevduatı, B2B ticareti, tedarik zinciri finansmanı, sadakat programları, varlık yönetimi ve ticareti ve benzeri hizmetler, merkezi olmayan bir teknoloji ile ucuz bir şekilde sağlanmaktadır.

OmiseGO, borsalarda kripto para birimleri alıp satma yöntemini değiştirmeyi amaçlamaktadır. Bunu, kullanıcıların dijital cüzdanlarını OmiseGO blok zincirine bağlayarak mümkün kılmaktadır.

Özellikleri

Merkezi Değildir

Bugünkü borsalar merkezileştirilmiş platformlardır. Borsada gerçekleşen tüm işlemler bir veritabanında saklanmakta ve kullanıcılara ait önemli veriler de merkezi bir kurum tarafından kontrol edilmektedir.

OmiseGO bu platformlardan farklı olarak tüm işlemleri merkezi olmayan hâle getirir ve blok zincirinde saklar. Bu şekilde, bir bilgisayar korsanının verilere ulaşması neredeyse imkansız hâle gelir ve veriler güvenli bir biçimde depolanır.

Esneklik

Çoğu borsa, kullanıcılarına geleneksel para birimi ve kripto para birimleri arasında değişim imkanı sunmaktadır. Fakat bu işlem gerçekleşirken borsalar büyük miktarlarda işlem ücretleri almaktadır.
OmiseGO ister Ethereum’u Amerikan dolarına isterseniz Bitcoin’e çevirin, tüm işlemleri aynı şekilde değerlendirmekte ve bunu düşük bir maliyetle yapmaktadır.

OmiseGO (OMG) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz OMG için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden OMG almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir