Status (SNT) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Status (SNT) Coin Nedir?

Status Network Token (SNT), Status ağını besleyen, platforma değer katan ve ağ etkilerini yönlendiren modüler bir yardımcı jeton görevi görmektedir.

Kendisini “Ethereum keşif aracı” olarak tanımlayan Status, Ethereum için üretilmiş bir mobil işlem sistemi olarak düşünülebilir. Mobil cihazlar, Status platformunun Ethereum ağında bir istemci düğümü görevi görmektedir.

Status Platformu Neyi Amaçlıyor?

Status, Ethereum’un kullanım alanlarını genişletmeyi ve Ethereum blok zincirinin daha açık bir internet ortamına geçişini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Status’un kurucuları merkezi olmayan bir dünyanın hayata geçirilmesi için çalışmaktadırlar.
Status asıl olarak bir mesajlaşma ve tarayıcı yazılımı görevi görmekte ve kullanıcıların DApps olarak da bilinen merkezi olmayan uygulamaları kullanmalarını sağlamaktadır. Status, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.

Status kullanıcıları Ether ve diğer Ethereum kripto varlıklarını telefonları üzerinden güvenli bir şekilde gönderebilir, alabilir ve depolayabilirler. Kullanıcılar yakınlarında yer alan Status kullanıcılarını görebilir ve yerel olarak para, servis ve fikir alışverişinde bulunabilirler.

Status ayrıca uçtan uca iletişim protokolü kullanan, merkezi olmayan bir platform üzerinden ödeme yapmayı, akıllı sözleşmeleri göndermeyi ve mesajlaşmayı mümkün kılan bir uygulamadır. Status herhangi birinin kendi DApp uygulamasını listeyebildiği açık kaynaklı bir platformdur. Telefonunuzda Status varsa, platformda yer alan tüm DApps uygulamalarına erişebilirsiniz.

Sonuç

Status yaratıcılarının hedeflediği potansiyele ulaşamamış olsa da, parlak ve başarılı bir geleceğe doğru açık bir yol izliyor.

Kuruculardan Carl Bennetts’in sözleriyle,

“Status, merkezi olmayan platformlara gerçek bir hâle getirme konusunda tamamen kararlıdır. Zorlukların olduğunun ve yapılacak çok işin olduğunu bilmekteyiz, ancak hedefimiz herkes için Ethereum tarafından desteklenen bir dünya yaratmaktır. Blok zincirinin geleceğine yatırım yapmaya ve güçlü bir açık kaynak topluluğu kurmaya devam edeceğiz.”

Status (SNT) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz SNT için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden SNT almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer Kripto Para Birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir