Tierion (TNT) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Tierion (TNT) Coin Nedir?

Tierion, verilerin korunması ve paylaşılması konusunda yenilikler içeren blok zinciri temelli bir platformdur.

Tierion, her türlü veri, dosya ve işlemi doğrulamak için blok zincirini global bir platforma dönüştürür. Tierion şirketi hâlihazırda birçok firma ile işbirliği halindedir.

Son zamanlarda Philips Blockchain Lab ve Microsoft ile ortaklık imzaladılar. Şirketin amiral gemisi olan Chainpoint API’nin birçok müşteri tarafından kullanıldığı belirtiliyor.

Tierion geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Tierion’un resmi web sitesinde belirtilen bazı uygulama örnekleri:

  • İş süreci için denetim takibi
  • Belgeler için zaman damgası
  • IoT veri toplama
  • Kimlik bilgilerini blok zinciri ile doğrulama
  • Klinik araştırmalar için verilerin doğrulanması
  • Yasal uygunluk ve şeffaflık
Tierion’un Temelindeki Teknoloji: Chainpoint

Chainpoint, verilerin Bitcoin ve Ethereum blok zincirine bağlamasını sağlayan, oldukça ölçeklenebilir, dağıtık ve açık kaynaklı bir platformdur.

Chainpoint ile, geliştiriciler sınırsız miktarda veriyi birden fazla blok zincirine bağlayabilir. Güvenilir bir üçüncü şahsa güvenmek zorunda kalmadan verilerin bütünlüğü ve varlığı doğrulanabilir.

Arkasındaki Ekip

Tierion, Wayne Vaughan (Kurucu ve CEO) tarafından kuruldu. Vaughan, ilk SaaS pazarlama otomasyon platformlarından birini oluşturdu ve 1990’ların ortalarında bir dijital ajans kurdu. Diğer kilit üyeler arasında, ölçeklenebilir yazılım geliştirmede 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Jason Bukowski (Kurucu ve Öncü Geliştirici) yer alıyor. Jason Bukowski ayrıca Chainpoint’in ve birkaç popüler açık kaynak kripto kütüphanesinin de geliştiricisidir.

Sonuç

Tierion, blok zinciri teknolojisini herhangi bir veriyi doğrulamak için küresel bir platform haline getiriyor. Bitcoin ve Ethereum blok zincirlerine bağlanan platform, kullanıcılarının ihtiyacını karşılamak için geniş uygulama alanına sahip hizmetler sunuyor. Tierion’un sahip olduğu teknoloji, tıbbi kayıtlardan çevrimiçi satın alıma kadar her şeyi doğrulamak için kullanılabilir.

Tierion (TnT) Coin Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz TNT Coin için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden TNT Coin almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir