Triggers (TRIG) Nedir? “Akıllı Silah Teknolojisi”

Triggers (TRIG) Nedir?

Triggers (TRIG), Blocksafe ekonomisinin temelini oluşturan ve ağdaki cihazlar arasındaki alışverişi mümkün kılan bir dijital birimdir. Triggers, Blocksafe ekonomisine katılan akıllı cihazların birbirleri arasında işlem yapmasını mümkün kılmaktadır.

Blocksafe Nedir?

Blocksafe, silah ihlallerini azaltarak akıllı silah teknolojisini anonim olarak yönetmeyi sağlayan blok zinciri platformudur. Akıllı silah” teknolojisi giderek popüler ve kullanılabilir hâle geliyor. Bu nedenle Blocksafe gibi bir platforma ileride ihtiyaç duyulması muhtemel senaryolar arasında. 

Blocksafe ile akıllı silahlar sahibinin kimliğine kilitlenmektedir – bu yüzden kayıtlı sahibi değilseniz silahı ateşleyemezsiniz. Bazı platformlar kimliği doğrulamak için RFID çiplerini veya biyometrik sensörleri kullanmaktadır.

Gelişmiş ateşli silah teknolojisi yolda ve durdurulamaz. Ancak bu teknoloji önemli risklerle karşı karşıya. Bu nedenle, gelişmiş silah teknolojisini her daim kontrol altında tutmak için blok zincir teknolojisini kullanıyoruz. – Blocksafe Resmi Web Sitesi

Blocksafe protokolü Blocksafe Vakfı tarafından oluşturulmuştur. Blocksafe platformu birçok borsada işlem gören “Triggers” (TRIG) adlı dijital birim üzerinden çalışmaktadır.

Blocksafe Neyi Hedefliyor?

Blocksafe, ateşli silahların sahiplenilmesiyle ilgili bazı önemli sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Blocksafe, kimliğinizi hükümet veritabanı gibi bir üçüncü parti ile paylaşmadan kimliğinizi silahınıza kilitlemenizi sağlar. Yetkisiz bir kişi silahınızı ateşlediyse, olay yeri ve zamanı ile ilgili uyarıları alabilirsiniz.

Şirket, platformlarının aşağıdaki gibi avantajlara sahip olabileceğini iddia ediyor:

  • Ateşli silahlara erişimi kısıtlamadan daha etkili silah kontrolü
  • Çete faaliyetinin azaltılması
  • Kötü niyetli silah kullanımının azaltılması

Blocksafe sahip olduğu teknoloji ile Amerika Birleşik Devletleri’nde silahlı ölümlerin sayısını azaltacağını iddia etmektedir.

Nasıl Çalışıyor?

Teknoloji aşağıdaki temel aşamalardan oluşmaktadır:

  • Kimlik ve silah kaydı Blocksafe’e eklenir
  • Verileri şifreli, anonim bir şekilde depolanır
  • Silah ateş ettiğinde, ayrıntıları Blocksafe defterine gönderir
  • Personel bu bildirimleri görüntüler
  • Madenciler, blok zincirdeki işlemleri doğrular

Bir silah sahibi Blocksafe üyesi olduğunda, silahları yetkisiz bir kişi tarafından her ateşlendiğinde bir bildirim alacaktır. Silah sahipleri olay hakkında arkadaşlarını veya aile üyelerini de uyarmayı seçebilirler.

Sonuç

Birçok silah sahibi silahlarının çalınması ve suç işlenmesi konusunda endişe etmektedir. Blocksafe temel olarak bu soruna çözüm getirmeyi hedeflemektedir.

Bununla birlikte, silah sahipleri kimliklerini ve silah mülkiyetlerini bir hükümet veritabanına yerleştirmek istemeyebilir. Blocksafe bilgileri blok zincirine yerleştirerek silah sahiplerine silah kayıtlarını takip etmek için güvenli, gizli ve merkezi olmayan bir sistem sunar.


İlginizi çekebilecek diğer Kripto Para Birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir