VIB Coin (Viberate) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

VIB Coin (Viberate) Nedir?

Viberate, müzisyenler ile organizatörleri birbirine bağlayan blok zinciri tabanlı bir platformdur.

Proje, süper starlardan garaj gruplarına kadar, 120.000’in üzerinde müzisyeni listelemeyi planlıyor. Platform, organizatörlerinin belirli bir konser için en iyi grubu kolayca bulabileceği bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır.

 

Viberate, Avrupa Komisyonu’nun Music Moves Europe Initiative, Slovenya Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanlığı, Blockchain Uzmanı ve Bitcoin Vakfı’nın Eş Kurucusu Charlie Shrem tarafından desteklenmektedir.

Genel olarak, Viberate dünyadaki en büyük canlı müzik veritabanını oluşturmak istiyor. Şu ana kadar, 120.000’den fazla sanatçının veri tabanı oluşturuldu. Sonraki yıl kullanıcıların kendi mekanlarını ve etkinlik bilgilerini eklemelerini mümkün kılmayı ve dünya üzerindeki müzik mekanlarına ilişkin profilleri eklemeyi planlıyorlar. Viberate, diğer özelliklerin yanı sıra bir bilet rezervasyon sistemi de oluşturacak.

Viberate müzik endüstrisinin merkezinde olmak isteyen bir proje olarak öne çıkıyor.

Vibrate, canlı müzik endüstrisini dijital ortama aktarmak ve merkezi olmayan bir platforma dönüştürmek için dört önemli unsura sahiptir. Bu unsurlar:

Dünyanın En Büyük Canlı Müzik Veritabanı: Gelecekte, rezervasyon ajansları ve etkinlik organizatörleri için profiller eklemeyi planlıyorlar. Her bir profil, sosyal medya bağlantılarını ve analitik bilgileri içerir. Viberate yılda 200 milyar veri noktasını analiz eder ve bunları anlaşılması kolay KPI’lara dönüştürür.

Vibe Token: Vibe token merkeziyetçi olmayan, toplum temelli servisleri beslemek için platformda yer almaktadır.

Bütün Müzik Ekosistemi Tek Bir Platformda: Viberate, canlı müzik endüstrisini tüm yönleri ile kapsayan ilk hizmet olduğunu iddia ediyor. Viberate tüm müzik endüstrisini tek bir alanda buluşturmayı planlıyor.

Blok Zinciri Temelli Canlı Müzik Pazarı: Viberate blok zinciri ile müzik endüstrini birleştirerek bu alanda büyük bir yeniliği temsil ediyor.

İlgili Yazı:  IOTA Nedir? "Tangle" Teknolojisi
VIB Coin (Viberate) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz VIB Coin için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden VIB Coin almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.