WTC Coin (Waltonchain) Nedir? “Tedarik Zinciri Geliştirme Platformu”

WTC Coin (Waltonchain) Nedir?

Waltonchain ekosistemi, tedarik zinciri yönetimini önemli ölçüde düzene sokmak için blok zincir ve RFID teknolojilerini birleştiren bir platformdur. İsmini RFID teknolojisinin mucidi olan Charlie Walton’dan almıştır. RFID, radyo frekansı tespiti anlamına gelir ve çok çeşitli uygulamalarda hâlihazırda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu ekosistemin en önemli çekirdek zinciri ‘Waltonchain’ olarak isimlendirilmiştir. Dolaşım ve ödeme için kullanılan token ‘Waltoncoin‘ olarak bilinir.

Waltonchain temel olarak tedarik zinciri yönetimini düzene sokmak için blok zincir ve RFID teknolojilerini birleştirmeyi ve çeşitli yöntemlerle tedarik zincirlerinin merkezi olmayacak şekilde biçimlendirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bunu gerçekleştirmek için öncelikle, ürünlerin geçmişlerini sunar. İkincil olarak ise, bu bilgileri depolamak ve bunlara erişmek için merkezi olmayan bir ağ sağlar.

“RFID”, öğelere yapıştırılabilen küçültülmüş bir etikettir. Barkodların aksine, bu tür etiketlerin tarayıcılar tarafından etkin bir şekilde okunması için ‘görüş hattı’ gerekmez.

Waltoncoin

Daha önce de belirtildiği gibi ‘Waltcoin’, Waltonchain ekosisteminde dolaşım ve ödeme işlemleri için kullanılmaktadır. Genesis bloğunda geliştirilen bu dijital para biriminin sahip olduğu toplam coin sayısı 100 milyon olarak belirtilmiştir. En önemli işlevlerinden bazıları: alt zincirlerin işlenmesi, kredi ve ipotek uygulamaları, merkezi olmayan döviz ve dağıtık varlık değişimi işlemleri olarak ön plana çıkıyor.

 

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir