ZRX Coin (0x) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

ZRX Coin (0x) Nedir?

Ethereum blok zincirinin bir parçası olarak oluşturulan 0x, merkezi olmayan bir borsa olarak tasarlanmış açık bir protokoldür. 0x, dünyanın her yerinde geçerli Ethereum akıllı sözleşmelerini içeren bir protokol kullanmaktadır.

 

0x sahip olduğu protokol ile etkili ve güvenilir bir şekilde binlerce coin arasında değişim yapma olanağı sağlamayı planlıyor. 0x, merkezi ve merkezi olmayan borsalardan farklı bir şekilde tasarlanarak en iyi özellikleri bir araya getirmek üzere tasarlandı.

0x merkezi olmayan borsalarda karşılaşılan başlıca sorunları çözmeyi amaçlıyor. Merkezi borsa platformları pahalılık, yavaşlık ve kısıtlı likidite sorunlarıyla öne çıkmaktadır.

0x, bu sorunları standart bir protokol kullanarak gidermeyi amaçlıyor. Bu protokol, blok zincirden aktarılan tüm işlemlere uygulanabilir. Böylece işlem hızı yükselir ve bazı gereksiz işlem ücretleri ortadan kalkar.

ZRX Coin Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan kripto döviz borsaları henüz ZRX Coin için işlem yapmıyor. İlk olarak Türkiye borsalarından Bitcoin satın almanız gerekiyor. Binance üzerinden ZRX Coin almak için rehberimize göz atabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer kripto para birimleri:

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir